Pokračovanie série originálnych celovečerných syntetizátorových festivalov. Workshopy + živé vystúpenia hostí zo Slovenska aj špeciálnych hostí zo zahraničia + hodnotná tombola (synth) + elektronická synth afterpárty až do rána. 


WORKSHOP (od 17:00)

KORG - workshop

Ivan Hirländer - výstava

AntaVikta (UK/SK) - performance 


Živé vystúpenia: (od 20:00)

IAmNøt (SK/CZ)
https://youtu.be/S0vt4iyKv8A

THE SILENCE (SK)
https://youtu.be/C_YnOgGb2Gc

TERMINAL STATE (SK)
https://youtu.be/0z7d6xHjJxM

LAKESIDE X (CZ)
https://youtu.be/sL8RMPMGOJs

the MESSAGE /Sláva Pošvic a spol./ (CZ)

https://youtu.be/7cqRAqUf4Xs


TOMBOLA

ARP Odyssey FS Kit od https://www.music-park.sk/

https://www.korg.sk/arpodyssey_fs_kit

NOVATION Peak od https://kytary.sk/

https://kytary.sk/novation-peak/HN174119/

OP-Z (od výrobcu Teenage Engineering)

https://teenage.engineering/store/op-z-ultimate-set/

IK Multimedia UNO Synth (od distribútora DISK.CZ)

https://shop.disk.cz/ik-multimedia-uno-synth/

Arturia MiniLab 3 (od predajcu MELODYSHOP.SK)

https://www.melodyshop.sk/arturia-minilab-3/

 

SYNTH AFTEPARTY (´90/´00)

DJ DIABLO (Andy Blackeye)
https://www.facebook.com/Indietronicaresidents

DJ ŠKODIS
https://www.facebook.com/djskodis


Vstupné len na bráne: 16€ 
Tombola: 5€/1 lístok
(Vstupné + tombola: 20€)
(Vstupné len na workshop: 10 €)

Event je neziskový a organizovaný naším neziskovým občianskym združením CULTURE POINT. Vstupné slúži na úhradu nevyhnutných nákladov spojených výhradne s eventom (odmena pre kapely, zvukára, ochranku a pod.). Môžete nás podporiť aj 2 % z daní. Ďakujeme :

CULTURE POINT – občianske združenie, IČO: 5213824

Teším sa na vás! Radomír Remenár

WORKSHOP

Prezentácia KORG a ARP od  music-park.sk www.korg.sk

Ivan Hirländer - výstava legendárnych syntezátorov

AntaVikta (UK/SK) - Vám v rámci workshopu priniesie live synth a drum machine improvizáciu, plnú tučných bubnov, basových liniek a melódií zo studnice elektrických obvodov.


KAPELY

IAmNøt (SK/CZ)

Tvorba Sofie Nøt, známej ako IAmNøt začala hraním v hardcore/punkových kapelách, pričom s nimi vydala viacero albumov, hrala turné po európskych krajinách a organizovala desiatky koncertov v Bratislave. Neskôr začala pociťovať limity tohto žánru a zatúžila po komplexnejšom sebavyjadrení, v čom jej pomohla elektronická tanečná hudba.

Neskôr v roku 2022 so svojím sólo projektom IAmNøt vydala debutovuý album Changes, ktorá sa pohybuje v štýloch ako techno, darkwave a breakbeat. Album vyhral ocenenie Radio_Head Awards ako debut roka a ústredný videoklip k skladbe Changes, sa dostal aj do selekcie prestížneho London Music Video Festivalu.

Sofia sídli v Prahe a aktuálne sa venuje produkcii druhého albumu, ktorý bude orientovaný viac na klubový zvuk. V jej DJ-ských setoch okrem vlastnej produkcie dominuje techno, darkwave, EBM/industrial, breakbeat a iné obdobné štýly temnejšej elektroniky.


THE SILENCE (SK)


TERMINAL STATE (SK)

Terminal State je už takpovediac stálica vo vodách českej/slovenskej EBM. Svoju hudbu vydávame pod patronátom Electro Aggression Records. Skupinu tvoria dvaja členovia Minor a Chris XX.  


LAKESIDE X (CZ)

Lakeside X je synthpopová kapela z Prahy, Česká republika. Jejich zvuk je často přirovnáván ke kapelám jako Mesh, De/Vision nebo dokonce Depeche Mode.

Za svoji historii vydala kapela čtyři alba a etablovala se na elektronické scéně. Fanoušci kapely se dají najít po celém světě, od jejich domovské ČR, přes Polsko, Německo, Anglii, Rusko, USA, až k zemím, jako je Argentina.

Písničky kombinují melancholii s energií, syntezátorové zvuky s kytarami. Spolu s křehkým hlasem frontmana Janne Marvannena tvoří unikátní a originální charakter jejich hudby.

Texty nejsou jednoduché a zabývají se odrazy samoty, smutku, vnitřního hledání, lásky, chtění, světla a temnoty vnitřního vesmíru.

Po desetileté pauze se v roce 2020 dali členové kapely znovu dohromady a začali pracovat na nových věcech s producentem Danielem Myerem (Haujobb, Architect, Covenant). Vzhledem k tomu, že kytarista Vito Hayek se v roce 2016 rozhodl dále v kapele nepokračovat, působí Lakeside X v současné době ve trojici Janne, Robert a Igor.

První singl vzešlý ze spolupráce s Danielem Myerem s názvem "Fire In The Sky" vyšel v prosinci 2021 a doprovází ho lyric video vytvořené ze záběrů dronu z kanadské divočiny. Druhý singl s názvem "Rising" vyšel v únoru 2022 a videoklip k němu byl natočen v prázdných ulicích Berlína. Třetí singl "Lifeline" vyšel v červnu 2022 a čtvrtý singl "Time Has Come" s videem z pražské náplavky, byl vydán v říjnu 2022, krátce před vydáním alba. Samotné album s názvem "Love Disappears" vyšlo 21. října 2022 a kapela k jeho propagaci odehrála speciální show - release party v pražském Lucerna Music Baru, společně s hostující zpěvačkou Emese Arvai-Illes a Danielem Myerem a jeho projekty Architect a DSTR.

Poté začala kapela pilně koncertovat, na podporu alba odehrála v roce 2022 sérii koncertů se spřízněnými projekty Jerusalem, Déva (Dušan Vozáry / ex-Oceán, FIction) a Eniel (Petr Kučera / ex-Oceán, Shalom) a v letošním roce v koncertování pokračují. Za sebou mají už například koncert v pražském klubu Futurum s darkpopovou legendou And One, nebo koncert v Meet Factory s německými Forced To Mode. Pátý singl s názvem "Fascination" doprovází video, které ukazuje současnou koncertní podobu kapely, doplněnou o kytaristu Jakuba Zachovala.

V roce 2023 kapelu čeká ještě jeden velký milník - za předkapelu pro svůj pražský koncert 30.7.2023 si je vybrala legenda světové hudby a jejich velký vzor, kapela Depeche Mode.

Současní členové kapely:

Janne Marvannen - zpěv (skladatel+producent)

Robert Broj - klávesy

Igor Dvorsky - bicí

live setup guitarist: Jakub Zachoval

…..

Diskografie:

Sunrise (XProduction, 2005)

EXIT: NOWhere (XProduction, 2007)

City Of Red Lights (XProduction, 2010)

Wonder EP (vlastní náklad, 2012)

Love Disappears (Musicraft, 2022)

Videa:

Looking For You (2005, režie Petr Jirásek)

Follow Me (2006, režie Dan Harvan)

Sway (2007, režie Dan Harvan)

Anywhere (2008, režie Igor Dvorský)

Bloodflies (2010, režie Dan Harvan)

Last Day Of The World (2011, režie Ivanna Benešová)

Fire In The Sky (2021, režie Igor Dvorský)

Rising (2022, režie Janne Marvannen a Igor Dvorský)

Lifeline (2022, režie Igor Dvorský)

Time Has Come (2022, režie Janne Marvannen)

Fascination (2023, kamera Dan Vachuda, edit Igor Dvorský)

live videa:

Nicotine (live from Lucerna Music Bar)

Bloodflies (live from Futurum Music Bar)


the MESSAGE /Sláva Pošvic a spol./ (CZ)


TOMBOLA

ARP Odyssey FS Kit od https://www.music-park.sk/

Staňte sa súčasťou legendy - so stavebnicou ARP Odyssey FS Kit

V roku 2015 sa história spoločnosti ARP opäť dostala do centra pozornosti vďaka oživeniu legendárneho ARP Odyssey. Fanúšikovia syntetizátorov na celom svete boli nadšení - konečne sa mali objaviť autentické reedície niektorých z najikonickejších a najlegendárnejších syntetizátorov ARP. Od modelu ARP ODYSSEY FS s klaviatúrou plnej veľkosti až po dlho očakávané modely ARP 2600 FS a ARP 2600 M sa syntetizátory ARP opäť postavili na čelo modernej hudobnej scény.

Teraz, po vydaní stavebnice ARP ODYSSEY FS Kit, majú hudobníci možnosť vziať odkaz ARP do vlastných rúk.

Stavebnica ostáva verná modelu ARP Odyssey FS, využíva presne tie isté analógové obvody, čím zachováva pôvodné teplé a bohaté zvuky, ktoré sme si všetci zamilovali. Obsahuje všetky pôvodné špecifikácie modelu Rev. 3 s klaviatúrou plnej veľkosti a dizajnom čierneho panela s oranžovými nápismi. A na uľahčenie montáže Odyssey je priložený obrázkový sprievodca; nie sú potrebné žiadne technické znalosti ani spájkovanie.

ARP Odyssey FS Kit je jedinečný zberateľský nástroj. Na pamiatku unikátneho zážitku z vlastnej stavby sa od všetkých ostatných ARP Odyssey odlišuje vlastným sériovým číslom vyrytým do elegantného kovového štítku.

S touto stavebnicou nielenže získate vytúžený zvuk ARP, ktorý legendárni hudobníci používajú už 50 rokov, ale budete si ho môcť vytvoriť vlastnými rukami. Dúfame, že si z tohto špeciálneho ARP ODYSSEY urobíte svoj jedinečný nástroj

NOVATION Peak od https://kytary.sk/

Novation Peak Polyphonic Synthesizer

Polyfonický syntetizátor s polyfóniou 8 hlasov a hybridným analógovo-digitálnym dizajnom. Peak ponúka až 24 oscilátorov a jeho jadro riadi supervýkonný digitálny procesor, ktorý je výkonnejší ako súčasné DSP čipy, vďaka čomu je Novation peak nielen svižný, ale aj zvukovo lahodný nástroj. Okrem digitálnych častí syntetizátora je k dispozícii aj analógový multifunkčný filter, VCA a distortion. Samozrejmosťou je aj trojica diskrétnch digitálnych efektových jednotiek Delay, Chorus a Reverb pre ešte bohatší zvuk. Peak je vybavený prehľadným podsvieteným displejom a množstvom potenciometrov pre priame ovládanie väčšiny parametrov syntetizátora. Zadný panel ponúka výstup pre slúchadlá, dvojicu výstupov pre pravý a ľavý kanál, CV MOD In, dvojicu vstupov pre pedále a MIDI rozhranie s konektormi Thru, Out a In, ako aj USB rozhranie pre jednoduché prepojenie s počítačom. Syntetizátor je napájaný pomocou 12V adaptéru, ktorý je súčasťou balenia.

OP-Z ultimate set od https://teenage.engineering/

Teenage Engineering OP-Z je nový multimediálny syntetizátor a revolúcia v oblasti prenosných nástrojov. V tele pripomínajúcom diaľkový ovládač televízora sa ukrýva 16-stopový sekvencer, zvukové zdroje postavené na samploch a syntéze alebo funkcie sekvencovania videa. Ako displej možno použiť mobilný telefón alebo tablet. K dispozícii je aj USB-C, 3,5 mm konektor TRRS, vstavaný mikrofón, akcelerometer alebo vymeniteľná batéria. Ak si potrpíte na minimalizmus, nemusíte si na najbližšie vystúpenie brať batoh .

Sekvencer ponúka 16 stôp, ktoré môžu pracovať úplne nezávisle od seba, s rôznymi rýchlosťami, dĺžkami a s rôznymi koncami slučiek. Všetko v reálnom čase. Skladby sa môžu spúšťať aj náhodne. Môžete tak vytvoriť precízne prepracovaný rytmus alebo improvizovať s OP-Z.

IK Multimedia UNO Synth od https://disk.cz/

UNO Synth je snadno programovatelný analogový monofonní syntetizér s velkou škálou funkcí a ve velmi kompaktním provedení. Umožňuje snadno vytvářet velmi pokročilou syntézu pro náročné aranže.

UNO Synth v sobě spojuje dvacetileté zkušenosti společnosti IK Multimedia ve vývoji softwaru a hardwaru se zkušenostmi italského tvůrce syntezátorů Soundmachines a synth guru od IK, Erika Nordlandera (který stojí za uznávanými synthy jako např. Alesis Andromeda). Výsledkem je nekompromisní nástroj s masivním analogovým zvukem a zároveň s praktickou programovatelností a pokročilými funkcemi za bezkonkurenční cenu. 

Arturia MiniLab 3 od https://www.melodyshop.sk/

Nájdite svoj vlastný flow a vychutnajte si tvorbu hudby pomocou plug-and-play MIDI kontroléru, ktorý to všetko zvládne. MiniLab 3 ponúka jednoduché ovládanie, funkčné klávesy a plne integrovaný softvérový balík typu všetko v jednom, ktorý je pripravený na tvorivosť hneď po vybalení. Jednoduchý klávesový kontrolér, ktorý sa prispôsobí vašim potrebám, vášmu štýlu a vášmu pracovnému postupu, takže môžete robiť hudbu presne tak, ako sa vám páči. Pripojte sa, objavte nové zvuky, vychutnajte si prvotriedne klávesy citlivé na rýchlosť stlačenie a ovládnite svoju hudbu ako nikdy predtým.


DOPRAVA

SYNTHFEST sa uskutoční v budove YMCA, ktorá je cca 10 minúť pešo od hlavnej železničnej stanice v Bratislave Takže ráno môžete ísť z áfterpárty rovno vlakom domov. 

SMER KOŠICE 

https://cp.hnonline.sk/vlak/spojenie/vysledky/?date=17.09.2023&time=04:00&f=Bratislava%20hl.st.&fc=100003&t=Ko%C5%A1ice&tc=100003

SMER PRAHA 

https://cp.hnonline.sk/vlak/spojenie/vysledky/?date=17.09.2023&time=04:00&f=Bratislava%20hl.st.&fc=100003&t=Praha;%20%C4%8Cesko&tc=1STRAVA

Vedeli ste, že v Randal Club - live&wild rock'n'roll music club (kde bude prebiehať náš SYNTHFEST SLOVAKIA 2023 ) čapujú najlepšiu Plzeň široko ďaleko? A čo naviac! Priamo v tomto podniku varia a podávajú jedlá a minútky miestneho kuchára za dobrú cenu. A to od večera až do polnoci. Samozreje po celú dobu je prístupný obrovský bar s ponukou od výmyslu sveta.


SPONZORI a PARTNERI