SYNTH POP NIGHTS

Cyklus štvrťročných trnavských eventov 2020, zameraných na podporu kultúry a vzdelávanie v oblasti elektronickej syntezátorovaj hudby.
Prostredníctvom worshopov máte možnosť oboznámiť sa prakticky s procesom tvorby elektronickej a syntezátorovej hudby.
Predstavíme Vám slovenské syntezátorové kapely.
Pozveme aj SYNTH hosťa zo zahraničia.
Na záver každého eventu je pripravená synth-pop párty až do rána ;)SYNTH POP NIGHT / 21.03.2020

Stiahni si poster. Propaguj naše podujatie vo svojom okolí, firme, klube, na svojom skle, podujatí, stránke... Diky ♥

PROGRAM

20:00 - Workshop / tvorba elektronickej a syntezátorovej hudby - Key Head
21:00 - ECLIPSED (Slovenská electro idm industrial analog formácia)
22:00 - ULTRANOIRE (Nemecko-Maďarská synth-pop, electro-noir, synthwave formácia)
23:00 - Synth-pop afterparty - Mochi
(team: Robert Herceg, Radomír Remenár)
Vstupné na mieste: 7€
Vstupenky sú zlosovateľné (y) Jeden z účastníkov dostane KORG monotron DELAY syntezátor


Key Head - WORKSHOP (Tvorba elektronickej syntezátorovej hudby)

Pokiaľ sa zaujímaš o elektronickú a syntezátorovú hudbu, chceš začať tvoriť, alebo sa chceš v tvorbe zdokonaliť, máš sa na čo tešiť. Našu historicky prvú trnavskú SYNTH POP NIGHT začíname už o 20:00 worshopom, ktorý bude venovaný základom tvorby elektronickej hudby pod taktovkou nášho už notoricky známeho "trnavského" producenta tvrdej elektroniky, pod umeleckým menom Key Head. 

Key Head, vlastným menom Peter Hrčka, elektroinžinier a syntezátorový guru z Cífera. Je autorom, spoluautorom spolupracovníkom a producentom celej rady hudobných elektronických projektov (K.I.F.O.T.H, Eclipsed, The Dark, Vanessa...), úspešných nielen u nás doma, ale i v zahraničí.
Na našom workshope nám na svojich syntezátoroch a počítačoch naživo v priamom prenose predstaví praktické základy produkcie elektronickej hudby. Dozvieš sa o rôznych postupoch a technikách tvorby. Rovnako nás po krokoch a stopách prevedie aj detailnou analýzou konkrétnych skladieb z dielne Vanessa, The Dark, či Depeche Mode. Dozvieš sa, ako vznikali jednotlivé zvuky a postupy. Samozrejme bude priestor aj na ďalšie otázky, rady a diskusiu.

Hneď po worshope nasleduje živé vystúpenie "trnavského" projektu ECLIPSED. Po ňom sa nám naživo predstavia naši hudobní hostia z Nemecka a Maďarska ULTRANOIRE a na záver sa chystá synth pop párty až do rána.

Stiahni si pútač. Propaguj naše podujatie vo svojom okolí, firme, klube, na svojom skle, podujatí, stránke... Diky ♥  

ECLIPSED (SVK)

Eclipsed je experimentálny elektronicky projekt založený na symbióze protagonistov, nielen hudobnej ale aj osobnej. Aj preto vznikol prirodzene a neplánovane! V tomto duchu sa nesie aj tvorba Eclipsed! Je prirodzená a uvolnená. Členovia Solo, Khead, Bop a Blažena majú za sebou veľa hudobných projektov z ktorých všetky skúsenosti sa zlievajú práve v projekte Eclipsed. Projekt označujeme ako "trnavský", kedže jeho členovia pôvodne pochádzajú či už s Trnavy, alebo jej blízkeho okolia. A práve Trnava bola v nedávnej histórii mekkou elektronickej hudby . 

Stiahni si pútač. Propaguj naše podujatie vo svojom okolí, firme, klube, na svojom skle, podujatí, stránke... Diky ♥  

ULTRANOIRE (GER/HUN)

Náš štýl hudby definujeme ako elektro-noire. Inšpirovaní mnohými inými hudobnými štýlmi a umelcami však pri tvorbe našej hudby radi zahrnujeme iné štýly, jedinečné zvukové ukážky a textúry. Pri zachovaní vernosti našim koreňom elektro-noire a rozpoznateľnému zvuku Ultranoire.

Naša skupina má dvoch členov, Josefa Stapela (speváka / skladateľa) a Szilarda Kun (hudobník, klávesista). Naša spolupráca sa začala v roku 2011, keď sme pôvodne vytvorili skupinu ako Voyagers, keď sme žili v dvoch rôznych krajinách.

Josef sa presťahoval z Nemecka do Maďarska v roku 2013, keď sme začali s intenzívnym pracovným programom pripraveným na tvorbu, uvoľnenie a prevedenie nového materiálu. Koncom decembra 2014 sme vydali debutové EP "Monochrome" a zároveň sme z právnych dôvodov zmenili názov našej kapely na Ultranoire.

V apríli 2015 sme vydali naše druhé EP zo štyroch nových piesní "Individual", ktoré vyvíjajú štýl "Monochrome" a vytvárajú zadný katalóg pre živé vystúpenia. Obidve EP získali veľmi kritický ohlas a bez silnej marketingovej stratégie sa stali veľmi úspešnými a pravidelnými prvkami alternatívneho a digitálneho rádia na celom svete.

17. decembra vydá náš debutový album Zverejnenie spoločnosť ScenAir Records. Album obsahuje šesť piesní z našich prvých a druhých EP, inštrumentálnu prestávku a ďalšie štyri úplne nové skladby, ktoré nikdy predtým neboli vysielané alebo vydané.

Momentálne pracujeme na našom najnovšom albume, ktorý je pripravený na vydanie mar/apr 2020. Skladby z nového albumu tak budú mať premiéru práve na trnavskej SYNTH POP NIGHT.

ZLOSOVATEĽNÉ VSTUPENKY

Stiahni si pútač. Propaguj naše podujatie vo svojom okolí, firme, klube, na svojom skle, podujatí, stránke... Diky ♥ 

DJ MOCHI  - SYNTH POP AFTERPARTY

Máš svoj vlastný tip na synth pop skladbu na afterpárty? Pridaj v udalosti, alebo nám pošli email.


SPONZORI a SPOLUORGANIZÁTORI