sk

Je nám ľúto... Vďaka pandémií sa aj udalosť naplánovaná na 12.12.2020 presúva na neurčito... Pripravili sme však pre vás novú kompiláciu elektronickej syntezátorovej hudby SYNTH SLOVAKIA Vol.2, ktorá vychádza práve v tomto termíne.

SYNTH POP NIGHTS

Cyklus štvrťročných trnavských eventov 2020, zameraných na podporu kultúry a vzdelávanie v oblasti elektronickej syntezátorovaj hudby.
Prostredníctvom worshopov máte možnosť oboznámiť sa prakticky s procesom tvorby elektronickej a syntezátorovej hudby.
Predstavíme Vám slovenské syntezátorové kapely.
Pozveme aj SYNTH hosťa zo zahraničia.
Na záver každého eventu je pripravená synth-pop párty až do rána ;)SYNTH POP NIGHT 

Stiahni si poster. Propaguj naše podujatie vo svojom okolí, firme, klube, na svojom skle, podujatí, stránke... Diky ♥

PROGRAM

20:00 - Workshop / tvorba elektronickej a syntezátorovej hudby - Key Head
21:00 - ECLIPSED (Slovenská electro idm industrial analog formácia)
22:00 - ULTRANOIRE (Nemecko-Maďarská synth-pop, electro-noir, synthwave formácia)
23:00 - Synth-pop afterparty - Mochi
(team: Robert Herceg, Radomír Remenár)
Vstupné na mieste: 7€
Vstupenky sú zlosovateľné (y) Jeden z účastníkov dostane KORG monotron DELAY syntezátor


Key Head - WORKSHOP (Tvorba elektronickej syntezátorovej hudby)

Pokiaľ sa zaujímaš o elektronickú a syntezátorovú hudbu, chceš začať tvoriť, alebo sa chceš v tvorbe zdokonaliť, máš sa na čo tešiť. Našu historicky prvú trnavskú SYNTH POP NIGHT začíname už o 20:00 worshopom, ktorý bude venovaný základom tvorby elektronickej hudby pod taktovkou nášho už notoricky známeho "trnavského" producenta elektroniky, Key Head-a. 

 Key Head, je autorom, spoluautorom ,technickym konzultantom a producentom celej rady hudobných elektronických projektov (K.I.F.O.T.H, Eclipsed, The Dark, Vanessa...), úspešných nielen u nás doma, ale i v zahraničí. Na našom workshope nám na svojich syntezátoroch a počítačoch naživo v priamom prenose predstaví praktické základy produkcie elektronickej hudby. Dozvieš sa o rôznych postupoch a technikách tvorby. Rovnako nás po krokoch a stopách prevedie aj detailnou analýzou konkrétnych skladieb z dielne Vanessa, The Dark, či Depeche Mode. Dozvieš sa, ako vznikali jednotlivé zvuky a postupy. Samozrejme bude priestor aj na ďalšie otázky, rady a diskusiu. 

Hneď po worshope nasleduje živé vystúpenie projektu ECLIPSED. Po ňom sa nám naživo predstavia naši hudobní hostia z Nemecka a Maďarska ULTRANOIRE a na záver sa chystá synth pop párty až do rána.

Stiahni si pútač. Propaguj naše podujatie vo svojom okolí, firme, klube, na svojom skle, podujatí, stránke... Diky ♥  

ECLIPSED (SVK)

Eclipsed je experimentálny elektronicky projekt založený na symbióze protagonistov, nielen hudobnej ale aj osobnej. Aj preto vznikol prirodzene a neplánovane! V tomto duchu sa nesie aj tvorba Eclipsed! Je prirodzená a uvolnená. Členovia Solo, Khead, Bop a Blažena majú za sebou veľa hudobných projektov z ktorých všetky skúsenosti sa zlievajú práve v projekte Eclipsed. Projekt označujeme ako "trnavský", kedže jeho členovia pôvodne pochádzajú či už s Trnavy, alebo jej blízkeho okolia. A práve Trnava bola v nedávnej histórii mekkou elektronickej hudby . 

Stiahni si pútač. Propaguj naše podujatie vo svojom okolí, firme, klube, na svojom skle, podujatí, stránke... Diky ♥  

ULTRANOIRE (GER/HUN)

Náš štýl hudby definujeme ako elektro-noire. Inšpirovaní mnohými inými hudobnými štýlmi a umelcami však pri tvorbe našej hudby radi zahrnujeme iné štýly, jedinečné zvukové ukážky a textúry. Pri zachovaní vernosti našim koreňom elektro-noire a rozpoznateľnému zvuku Ultranoire.
Naša skupina má dvoch členov, Josefa Stapela (speváka / skladateľa) a Szilarda Kun (hudobník, klávesista). Naša spolupráca sa začala v roku 2011, keď sme pôvodne vytvorili skupinu ako Voyagers, keď sme žili v dvoch rôznych krajinách.
Josef sa presťahoval z Nemecka do Maďarska v roku 2013, keď sme začali s intenzívnym pracovným programom pripraveným na tvorbu, uvoľnenie a prevedenie nového materiálu. Koncom decembra 2014 sme vydali debutové EP "Monochrome" a zároveň sme z právnych dôvodov zmenili názov našej kapely na Ultranoire.

https://ultranoire.bandcamp.com/album/monochrome-ep

V apríli 2015 sme vydali naše druhé EP zo štyroch nových piesní "Individual", ktoré vyvíjajú štýl "Monochrome" a vytvárajú zadný katalóg pre živé vystúpenia. Obidve EP získali veľmi kritický ohlas a bez silnej marketingovej stratégie sa stali veľmi úspešnými a pravidelnými prvkami alternatívneho a digitálneho rádia na celom svete.

https://ultranoire.bandcamp.com/album/individual-ep

V roku 2017 vydal náš debutový album "Intronaut" spoločnosť ScenAir Records. Album obsahuje šesť piesní z našich prvých a druhých EP, inštrumentálnu prestávku a ďalšie štyri úplne nové skladby, ktoré nikdy predtým neboli vysielané alebo vydané.

https://ultranoire.bandcamp.com/album/intronaut

Dec 2018 "Isolation"

https://ultranoire.bandcamp.com/album/isolation

Momentálne pracujeme na našom najnovšom albume, ktorý je pripravený na vydanie mar/apr 2020. Skladby z nového albumu tak budú mať premiéru práve na trnavskej SYNTH POP NIGHT.

https://www.ultranoire.com/

https://www.facebook.com/ultranoiremusic

ZLOSOVATEĽNÉ VSTUPENKY

Stiahni si pútač. Propaguj naše podujatie vo svojom okolí, firme, klube, na svojom skle, podujatí, stránke... Diky ♥ 

DJ MOCHI  - SYNTH POP AFTERPARTY

Máš svoj vlastný tip na synth pop skladbu na afterpárty? Pridaj v udalosti, alebo nám pošli email.


SPONZORI a SPOLUORGANIZÁTORI