THE ROBEN

12.09.2017

Producent: Róbert Zaťko
Bratislava

Pod menom The Roben stojí nezávislý producent, skladateľ a interpret zo Slovenska, z Bratislavy.

Rád experimentuje najmä v štýle elektroniky v rôznych podobách, v ktorých nechýbajú progresívne dynamické skladby, electro-art, ale aj pomalšie Ambient s gitarou alebo inštrumentálne skladby. V oblasti elektronického žánru nie je štýlovo vymedzený, dáva voľnosť kreativite.

V poslednom období sú to najmä skladby s progresívnym zvukom v projekte STOP THE ALIEN s prvkami Dance. "Rád transformujem svoje pocity do zvukových vĺn a to je pre mňa zábavou a relaxom zároveň. Reakcie ľudí naopak inšpiráciou a hnacím motorom pre svoju novú tvorbu". 

Som nezávislý skladateľ, interpret a producent elektronickej hudby z Bratislavy.
Hudbe sa venujem od študenstkých čias, kedy som sa začal orientovať na tvorbu skladieb v štýle elektropopu. Ako zakladateľ a interpret v skupinách Forum a The DARK, ktoré boli známe na synthipopovej a EBM scéne na Slovensku i Čechách v 90-tych rokoch, predstavujem po dlhšej prestávke svoju novú tvorbu. Je zameraná viac progresívne, s prvkami dance, electroart ale aj iných súčasných e-streamov.

Som autorom hudby aj textov, ktoré píšem v posledných dvoch rokoch v anglickom jazyku. Hudbu produkujem v rámci svojho štúdia pod labelom Granada Records.

Od 1.8.2013 predstavujem svoj nový album (vydaný len v rámci internetu) s názvom STOP THE ALIEN, ktorý je viac dynamický, obsahuje prevažne rýchle skladby a progresívny sound. Skladby postupne zverejňujem na webe.