MISSandTROOPS

12.09.2017

MISS and TROOPS

Producenti: Martin Husovský, Veronika Husovská (Koščová)

Manželia Veronika a Martin Husovskí majú okrem svojich aktivít aj spoločný projekt. Práve oni sa skrývajú za undergroundovým elektronickým duom MISSandTROOPS. Martin "Huso" Husovský zo skupiny Komajota a jeho manželka Veronika pred pár rokmi začali experimentovať aj s elektronickou hudbou a výsledkom je projekt Miss and Troops. Ich prvotina sa stretla s dobrými ohlasmi.

Doposiaľ nahral tento projekt, v domácom štúdiu manželov Husovských, dve skladby. Prvá vyšla na CD kompilácii časopisu Vlna. Druhá pieseň (Čo ak) sa dokonca dostala na vinylové drážky. Vyšla na výberovej LP platni 4mg Records Side, kde sa predstavili aj interpreti Tattooed Meteor, Imiafan, Pidi Sex, In:Formation a ďalší (tí na druhej strane platne - Stroboskop Side)

Miss And Troops, uvádzané tiež ako MISSandTROOPS, je slovná hračka. Miss ako slečna, teda Veronika. A troops ako vojsko, teda armáda klávesov, samplov a syntetizátorov v podaní Husa. Obsluhujú ich však obaja, takisto sa obaja podieľajú na vokáloch. A zároveň to znie ako "mizantrop". Túto slovnú hračku si Veronika Koščová-Husovská s manželom Martinom z Komajoty zvolila za názov projektu, ktorý už stihol rozvíriť stojaté hladiny slovenskej elektroniky. Hneď prvý song jej vyšiel na CD kompilácii Vlna, a druhý vyšiel dokonca na vinylovej platni 4mg Records Side.

MARTIN
"Nikdy to nebude pop, " vyjadril sa o Miss And Troops Martin Husovský, podľa ktorého je to hlavne spoločná zábava oboch aktérov. Dokonca ani ľudia v kruhoch undergroundovej elektroniky spočiatku netušili, kto sa za týmto názvom skrýva. Pôvodne štúdiový projekt už má aj svoju koncertnú podobu, podľa Husovských však ide o výnimočné príležitosti.

VERONIKA
Široká verejnosť ju poznala ako sestru prvej slovenskej SuperStar. Veronika Koščová - Husovská však rozhodne nie je tou, čo stojí v tieni. Vyštudovala bábkoherectvo a už počas vysokej školy hrala v troch bratislavských divadlách, kde uplatňovala nielen svoj herecký, ale aj spevácky talent. Mala pred sebou sľubnú kariéru. Ju však srdce lákalo späť na východ. Túžila po rodine a živote, ktorému nebudú prím udávať pracovné ponuky. Po vysokej škole sa vydala, porodila syna Matejka a v januári sa stala členkou prešovského Divadla Jonáša Záborského. Aj keď sa jej mnohí čudovali, ona je šťastná. Má zdravú rodinu a krásne herecké príležitosti. Čo viac by si vraj mohla priať... S manželom Maťom občas spolupracujeme na hudobných projektoch. Pracujeme aj na alternatívnom elektronickom projekte MISSandTROOPS, ktorý robíme len my dvaja. Máme síce zatiaľ iba 2 pesničky, ale už vyšli na výberovkách. Hoci keď sme predtým robili spoločné veci, neraz sme si pracovne "vliezli do vlasov", v tomto sme sa však absolútne zhodli. Zrejme je to štýl, ktorý som si priala robiť vždy. Nie je to síce rádiová hudba, ale stojím si za ňou a veľmi sa mi páči.