CHEBEAFF

12.09.2017

CHEBEAFF

Vznik: 2013
Typ: osobný sólo projekt - skladateľ, pesničkár, textár, producent
Producent: Radomir Remenar
Spolupracovníci: Juraj Remenár, Erik Sinclair Andresen, Rastislav Biely

Umelecké počiatky sa datujú už od roku 1987, keď v siedmom ročníku ZŠ napísal Radomir Remenar svoju prvú báseň. Neskôr, inšpirovaný kapelami Depeche Mode, Erasure, Pet Shop Boys, Monte Rosa, The Feshees, či Oceán prepadol záujmu o syntezátorovú elektronickú hubu. Spolužiaci Peter Szeliga a Igor Šťastný založili kapelu NEON PMM (project of melody music), pôsobil v nej ako skladateľ, klávesák, textár a manuálny sekvencér :D Po úspešnom koncerte a premenovaní kapely na NEW WAY 77 v roku 1993 kapela ukončila (pozastavila?) svoju činnosť.

Býva v Trnave. Vydal niekoľko zborníkov, svoju zbierku básní a niekoľko zvukových džinglov. Od roku 2013 pôsobí ako experimentálny sólový projekt s názvom CHEBEAFF, kde spolupracuje so synom Jurajom Remenárom, ako zvukovým inžinierom.
Donedávna spolupracoval s kapelou THE SILENCE, ako člen kapely, skladateľ, textár a klávesák, kde zároveň napísal aj niekoľko vlastných piesní, ako SPÍŠ, DEŇ ČO DEŇ, THANK YOU, či hudbu k skladbe GAME OVER. V roku 2016 založil s priateľmi Albínom Nemcom a Jurajom Remenárom otvorený experimentálny hudobný projekt FORCE.

Za zmienku rovnako stojí aj spolupráca s Albínom Nemcom, či hosťovanie v jeho projekte MFLS.